Η Ευρωλίγκα ανακοίνωσε το πρόγραμμα της νέας περιόδου. Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός θα αναμετρηθούν μεταξύ τους για πρώτη φορά στο ΣΕΦ στις 10 Νοεμβρίου, ενώ και οι δύο «αιώνιοι» θα ξεκινήσουν τον νέο «μαραθώνιο» με ισπανικούς αντιπάλους, με τους «πράσινους» να έχουν να διαβούν έναν «Γολγοθά» στις πρώτες αγωνιστικές.
Ο Ολυμπιακός θα κάνει το πρώτο τζάμπολ του στις 12 Οκτωβρίου στο ΣΕΦ με αντίπαλο τη Μπασκόνια και μία μέρα μετά ο Παναθηναϊκός θα βρεθεί στο Παλάου Μπλαουγκράνα για να αντιμετωπίσει τη Μπαρτσελόνα.
Αναλυτικά:
2η αγωνιστική
19/10 Παναθηναϊκός – Μπάμπεργκ
20/10 Ολυμπιακός-Μάλαγα
3η αγωνιστική
24/10 Μακάμπι – Ολυμπιακός
25/10 ΤΣΣΚΑ – Παναθηναϊκός
4η αγωνιστική
26/10 Ολυμπιακός – Χίμκι
27/10 Παναθηναϊκός – Φενέρμπαχτσε
5η αγωνιστική
3/11 Μπασκόνια – Παναθηναϊκός
3/11 Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός
6η αγωνιστική
10/11 Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός
7η αγωνιστική
14/11 Παναθηναϊκός – Χίμκι
15/11 Φενέρμπαχτσε – Ολυμπιακός
8η αγωνιστική
16/11 Εφές Αναντολού – Παναθηναϊκός
17/11 Ολυμπιακός – Ερυθρός Αστέρας
9η αγωνιστική
23/11 Αρμάνι Μιλάνο – Ολυμπιακός
24/11 Παναθηναϊκός – Ρεάλ Μαδρίτης
10η αγωνιστική
30/11 Βαλένθια – Ολυμπιακός
1/12 Παναθηναϊκός – Μάλαγα
11η αγωνιστική
7/12 Ζάλγκιρις – Παναθηναϊκός
8/12 Ολυμπιακός – Ρεάλ Μαδρίτης
12η αγωνιστική
14/12 Μπάμπεργκ – Ολυμπιακός
15/12 Παναθηναϊκός – Αρμάνι Μιλάνο
13η αγωνιστική
19/12 Παναθηναϊκός – Μακάμπι Τελ Αβίβ
20/12 Ολυμπιακός – ΤΣΣΚΑ Μόσχας
14η αγωνιστική
21/12 Ερυθρός Αστέρας – Παναθηναϊκός
22/12 Αναντολού Εφές – Ολυμπιακός
15η αγωνιστική
28/12 Βαλένθια – Παναθηναϊκός
29/12 Ζάλγκιρις – Ολυμπιακός
16η αγωνιστική
4/1 Παναθηναϊκός – Αναντολού Εφές
5/1 Ολυμπιακός – Αρμάνι Μιλάνο
17η αγωνιστική
11/1 Παναθηναϊκός – Μπαρτσελόνα
12/1 Μπασκόνια – Ολυμπιακός
18η αγωνιστική
16/1 Ολυμπιακός – Μακάμπι Τελ Αβίβ
17/1 Φενέρμπαχτσε – Παναθηναϊκός
19η αγωνιστική
18/1 Χίμκι – Ολυμπιακός
19/1 Παναθηναϊκός – ΤΣΣΚΑ Μόσχας
20η αγωνιστική
25/1 Παναθηναϊκός – Ζάλγκιρις
26/1 Ερυθρός Αστέρας – Ολυμπιακός
21η αγωνιστική (1-2/2)
1/2 Ολυμπιακός – Φενέρμπαχτσέ
2/2 Μπάμπεργκ – Παναθηναϊκός
22η αγωνιστική
8/2 Παναθηναϊκός – Μπασκόνια
9/2 Ρεάλ Μαδρίτης – Ολυμπιακός
23η αγωνιστική (22-23/2)
22/2 Ολυμπιακός – Βαλένθια
23/2 Χίμκι – Παναθηναϊκός
24η αγωνιστική
2/3 Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός
25η αγωνιστική
8/3 Ρεάλ Μαδρίτης – Παναθηναϊκός
9/3 Ολυμπιακός – Μπάμπεργκ
26η αγωνιστική
15/3 Ολυμπιακός – Μπαρτσελόνα
16/3 Μάλαγα – Παναθηναϊκός
27η αγωνιστική
20/3 Παναθηναϊκός – Ερυθρός Αστέρας
21/3 ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Ολυμπιακός
28η αγωνιστική (22-23/3)
22/3 Μακάμπι Τελ Αβίβ – Παναθηναϊκός
23/3 Ολυμπιακός – Αναντολού Εφές
29η αγωνιστική
29/3 Παναθηναϊκός – Βαλένθια
30/3 Ζάλγκιρις – ΤΣΣΚΑ Μόσχας
30η αγωνιστική (5-6/4)
5/4 Αρμάνι Μιλάνο – Παναθηναϊκός
6/4 Ολυμπιακός – Ζάλγκιρις