Κέρδισε, αλλά δεν έπεισε ο Παναθηναϊκός, 1-0 τον Πλατανιά

55" χρόνος ανάγνωσης

Με σκόρερ τον πιο δραστήριο ποδοσφαιριστή του, τον Μεχντί Αμπέιντ, ο Παναθηναϊκός πέτυχε την τρίτη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα το βράδυ του Σαββάτου, επικρατώντας με 1-0 του Πλατανιά στη Λεωφόρο.

Ο Αλγερινός άσος αποτέλεσε τη μόνη πηγή κινδύνου για την εστία του Πλατανιά, ο οποίος στάθηκε πολύ καλά και θα μπορούσε να είχε πάρει το θετικό αποτέλεσμα, αν ήταν πιο προσεκτικός στην τελική προσπάθεια, ενώ τελείωσε το ματς με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Βλαχοδήμου, επτά λεπτά πριν το φινάλε.

Στα άλλα σαββατιάτικα ματς της Σούπερ Λίγκας, ο Ατρόμητος ξεπέρασε δύσκολα το εμπόδιο του ΠΑΣ στο Περιστέρι, επίσης με 1-0, χάρη σε γκολ του Δημήτρη Παπαδόπουλου, ενώ πολύτιμο βαθμό πήρε ο Απόλλων στην αναμέτρηση με την Καλλονή στο ΟΑΚΑ (0-0), παρότι αγωνιζόταν από το 14ο λεπτό με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Δεληζήση.