ΠΑΟΚ: Θρίαμβος (4-1) με ξέσπασμα στο Β΄ημίχρονο

30" χρόνος ανάγνωσης

Πραγματοποιώντας εκπληκτική εμφάνιση στο Β΄ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 4-1 της Αϊντχόφεν, πετυχαίνοντας την πρώτη του νίκη στο Γιουρόπα Λιγκ στο ευρωπαϊκό ντεμπούτο του Πάμπλο Γκαρσία στον πάγκο του.

Παρά το γεγονός πως οι Ολλανδοί προηγήθηκαν στο πρώτο 45λεπτο με εύστοχο πέναλτι του Ζάχαβι, με τέσσερα γκολ σε 19 λεπτά, οι Θεσσαλονικείς έφτασαν στον θρίαμβο.

Ο Σβαμπ στο 47΄, ο Ζίβκοβιτς στο 55΄ και το 66΄ και ο Τζόλης στο 58΄, ήταν οι σκόρερ του «Δικεφάλου του Βορρά», που έφτασε τους 5 βαθμούς στον όμιλο του, περνώντας στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Στο άλλο ματς του ομίλου: Ομόνοια – Γρανάδα 0-2