Πέρασε από το Ηράκλειο ο Ολυμπιακός

32" χρόνος ανάγνωσης

Χάρη σε δύο γκολ που πέτυχε στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός επικράτησε με 0-2 του ΟΦΗ στο Ηράκλειο, το απόγευμα της Κυριακής.

Ο Χασάν άνοιξε το σκορ με κεφαλιά στο 53’, έπειτα από σέντρα του Καμαρά.

Στο 80’ ο Μασούρας εκμεταλλεύθηκε την ασίστ του Φορτούνη -ο οποίος είχε μπει ως αλλαγή λίγα λεπτά πριν- διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Οι δύο ομάδες είχαν από ένα δοκάρι στο πρώτο ημίχρονο, με τους Γιάννου και τον Μπρούμα.

Το VAR ακύρωσε ως οφσάιντ πέναλτι που υπέδειξε ο διαιτητής στο 29’ υπέρ των γηπεδούχων.

Με αυτή του τη νίκη, ο Ολυμπιακός έφτασε τους 16 βαθμούς, «συγκατοικώντας» στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με τον Άρη.