Στους «16» με λυτρωτή Χασάν ο Ολυμπιακός

32" χρόνος ανάγνωσης

Με «χρυσό» γκολ του Χασάν στο 88’, o Ολυμπιακός πήρε την πρόκριση για τους «16» του Europa League, παρά την ήττα από την Αϊντχόφεν στην Ολλανδία με 2-1.

Οι «ερυθρόλευκοι» βρέθηκαν με την πλάτη στον τοίχο, καθώς δέχθηκαν δύο τέρματα από τον Ζαχάβι στο πρώτο μέρος.

Στο δεύτερο ημίχρονο, όμως, ανέβασαν την απόδοσή τους, με τους Καμαρά και Φορτούνη να σημαδεύουν το δοκάρι σε δύο περιπτώσεις.

Ο Ολυμπιακός βρήκε το γκολ που αναζητούσε στο 88’ με τον Χασάν, ο οποίος είχε περάσει στον αγώνα ως αλλαγή εννέα λεπτά νωρίτερα.

Υπενθυμίζεται ότι ο πρώτος αγώνας ανάμεσα στις δύο ομάδες στο γήπεδο «Γ. Καραΐσκάκης» είχε βρει νικητή τον Ολυμπιακό με 4-2.