Καμπιονάτο, Κάλιαρι – Γιουβέντους 1-2: Νίκη με ανατροπή

1' 0" χρόνος ανάγνωσης

Η Γιουβέντους επιβλήθηκε με 2-1 της Κάλιαρι για την 32η αγωνιστική του Καμπιονάτο.

Η ομάδα του Αλέγκρι έφτασε τους 62 βαθμούς και είναι στην τέταρτη θέση. Η ομάδα του Τορίνου έχει ματς περισσότερο σε σχέση με τις υπόλοιπες ομάδες που πάνω από εκείνη στη βαθμολογία.

Οι φιλοξενούμενοι έκαναν μία μεγάλη ανατροπή για να φτάσουν στη νίκη. Η Κάλιαρι προηγήθηκε με τον αρχηγό της Ζοάο Πέδρο στο 10ο λεπτό.

Η Γιουβέντους ισοφάρισε λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου με κεφαλιά του Ντε Λιχτ. Ο Βλάχοβιτς ήταν εκείνος που έδωσε τη νίκη στους φιλοξενούμενους μετά από κόντρα στο 75ο λεπτό.

Ο Έλληνας αμυντικός, Μπάμπης Λυκογιάννης ξεκίνησε στη βασική ενδεκάδα της Κάλιαρι.