Γιουβέντους – Μπολόνια 1-1: Λύτρωση στις καθυστερήσεις

56" χρόνος ανάγνωσης

Με γκολ του Βλάχοβιτς στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων η Γιουβέντους πήρε τον βαθμό κόντρα στη Μπολόνια (1-1) για την 33η αγωνιστική της Serie A.

Η ομάδα του Σίνισα Μιχαΐλοβιτς πήρε δεύτερη σερί ισοπαλία μετά από αυτή κόντρα στη Μίλαν την προηγούμενη αγωνιστική. Η Γιουβέντους είχε τις περισσότερες ευκαιρίες στο ματς, είχε δοκάρι αλλά ήταν εξαιρετικά άστοχη.

Ο Αρναούτοβιτς άνοιξε το σκορ στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου μετά από ωραία μπαλιά του Σοριάνο. Στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Βλάχοβιτς έδωσε στη Γιουβέντους τον βαθμό της ισοπαλίας.

Η Μπολόνια ολοκλήρωσε τον αγώνα με 9 παίκτες. Στο 84’ ο Σουμαορό αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα μετά από ανατροπή του Μοράτα εκτός περιοχής. Στην ίδια φάση αποβλήθηκε και ο Μεδέλ για διαμαρτυρία.

Η 33η αγωνιστική

Σπέτσια-Ίντερ 1-3 (88’ Ματζόρε – 31’ Μπρόζοβιτς, 73’ Μαρτίνες, 90’+3’ Σάντσες)

Μίλαν-Τζένοα 2-0 (11′ Λεάο, 87′ Μεσάιας)

Κάλιαρι-Σασουόλο 1-0 (42’ Ντεϊόλα)

Σαμπντόρια-Σαλερνιτάνα 1-2 (32′ Καπούτο – 4’ Φάτσιο, 6’ Έντερσον)

Ουντινέζε-Έμπολι 4-1 (6’ αυτ. Ισμαΐλι, 52’ Ντεουλοφέου, 79’ Πουσέτο, 87’ Σάμαρτζιτς – 70’ πέν. Πιναμόντι)

Φιορεντίνα-Βενέτσια 1-0 (30′ Τορέιρα)

Γιουβέντους-Μπολόνια 1-1 (90+4’ Βλάχοβιτς – 52’ Αρναούτοβιτς)

Λάτσιο-Τορίνο 21:45