La Liga, Μπαρτσελόνα – Μαγιόρκα 2-1: «Κλειδώνει» τη δεύτερη θέση

Η Μπαρτσελόνα επιβλήθηκε με 2-1 της Μαγιόρκα για την 34η αγωνιστική της La Liga

38" χρόνος ανάγνωσης

Η Μπαρτσελόνα επιβλήθηκε με 2-1 της Μαγιόρκα για την 34η αγωνιστική της La Liga.

Η ομάδα του Τσάβι με το τρίποντο αυτό, σε συνδυασμό με κακά αποτελέσματα των άλλων ομάδων, ουσιαστικά «κλείδωσε» τη δεύτερη θέση. Η Μπαρτσελόνα έφτασε τους 66 βαθμούς, την στιγμή που η Σεβίλλη είναι στους 64.

Η Μαγιόρκα από την άλλη εξακολουθεί να μάχεται για την παραμονή της. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν στους 32 βαθμούς.

Η Μπαρτσελόνα άνοιξε το σκορ με τον Ντεπάι στο 25ο λεπτό. Αυτό ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Μπούσκετς στο 54’ έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του Τσάβι στο 54’. Στο 73’ οι γηπεδούχοι πέτυχαν τρίτο γκολ με τον Τόρες το οποίο ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Ο Ραΐγιο μείωσε στο 79’ σε 2-1 που ήταν και το τελικό σκορ.