Bundesliga, Μπάγερν Μονάχου – Στουτγκάρδη 2-2: Πήρε βαθμό και ελπίζει

42" χρόνος ανάγνωσης

Η Μπάγερν Μονάχου αν και προηγήθηκε έμεινε στο 2-2 με την Στουτγκάρδη για την 33η αγωνιστική της Bundesliga.

Η ομάδα του Γιούλιαν Νάγκελσμαν, μετά τη μαθηματική κατάκτηση του τίτλου έμεινε δεύτερο σερί ματς χωρίς νίκη. Οι Βαυαροί έφτασαν τους 76 βαθμούς.

Η Στουτγκάρδη πήρε έναν πολύτιμο βαθμό στην προσπάθεια που κάνει για τη σωτηρία. Η ομάδα του Πελεγκρίνο Ματαράτσο παραμένει στη ζώνη του υποβιβασμού με 30 βαθμούς ωστόσο δεν είναι στη θέση που οδηγεί απευθείας στη δεύτερη κατηγορία.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 8ο λεπτό με τον Τομάς. Η Μπάγερν έκανε την ανατροπή πριν το τέλος του ημιχρόνου.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Γκνάμπρι στο 35ο λεπτό σε μία φάση που ο Μαυροπάνος βρέθηκε στην πορεία της μπάλας. Ο Μίλερ έκανε το 2-1 στο 44ο λεπτό.

Η Στουτγκάρδη πήρε τον βαθμό με γκολ του Καλαϊτζιτς στο 52ο λεπτό.