Serie A, Βερόνα – Μίλαν 1-3: Συνεχίζει στην κορυφή

Η Μίλαν επιβλήθηκε με 3-1 της Βερόνα για την 36η αγωνιστική της Serie A

37" χρόνος ανάγνωσης

Η Μίλαν επιβλήθηκε με 2-1 της Βερόνα για την 36η αγωνιστική της Serie A.

Με τη νίκη αυτή η ομάδα του Στέφανο Πιόλι έφτασε τους 80 βαθμούς, δύο περισσότερους από την Ίντερ και είναι στην πρώτη θέση της βαθμολογίας. Πλέον απομένουν δύο αγωνιστικές για την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος.

Η Βερόνα είναι στην ένατη θέση. Η ομάδα του Ιγκόρ Τούντορ έφτασε τους 52 βαθμούς.

Η Μίλαν άνοιξε το σκορ στο 17’ με τον Τονάλι αλλά το γκολ ακυρώθηκε. Στο 38ο λεπτό ο Φαραόνι έβαλε μπροστά στο σκορ τη Βερόνα.

Η Τονάλι ισοφάρισε σε 1-1 με τέρμα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου. Ο ίδιος παίκτης έδωσε προβάδισμα στη Μίλαν στο 49ο λεπτό.

Ο Λορέντσι στο 86′ διαμόρφωσε το 1-3 που ήταν το τελικό σκορ.