Λεβαδειακός – Βέροια: Οπαδός χτύπησε ποδοσφαιριστή της ομάδας της Ημαθίας

30" χρόνος ανάγνωσης

Άσχημα ολοκληρώθηκε ο αγώνας του Λεβαδειακού με τη Βέροια για την άνοδο της Superleague.

Η ομάδα της Λιβαδειάς πήρε τη νίκη με 1-0 με γκολ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο Λεβαδειακός επιστρέφει στην κορυφαία κατηγορία του ελληνικού ποδοσφαίρου μετά το 2019.

Κατά τη διάρκεια των πανηγυρισμών μετά την επίτευξη του γκολ, οπαδοί των γηπεδούχων μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο. Ο Σταύρος Πεταυράκης της Βέροιας χτυπήθηκε από κάποιον «θερμοκέφαλο», σύμφωνα με τον ρεπόρτερ της ΕΡΤ, με αποτέλεσμα να του τοποθετηθεί κολάρο.

Ο ποδοσφαιριστής αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο πάνω σε φορείο. Ο αγώνας συνεχίστηκε και ολοκληρώθηκε μετά από αρκετή ώρα.