La Liga: «Κλείδωσε» το Τσάμπιονς Λιγκ η Σεβίλλη

Η Σεβίλλη πήρε βαθμό (1-1) από την Ατλέτικο Μαδρίτης για την 37η αγωνιστική της La Liga

1' 3" χρόνος ανάγνωσης

Η Σεβίλλη πήρε βαθμό (1-1) από την Ατλέτικο Μαδρίτης για την 37η αγωνιστική της La Liga. Με τον βαθμό αυτό η ομάδα της Ανδαλουσίας εξασφάλισε την τετράδα και τη συμμετοχή στο επόμενο Τσάμπιονς Λιγκ.

Η Ατλέτικο άνοιξε το σκορ στο 30ο λεπτό με τον Χιμένες. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Εν Νεσιρί στο 85ο λεπτό.

Η πρωταθλήτρια Ρεάλ Μαδρίτης αναδείχτηκε ισόπαλη (1-1) με την Κάντιθ. Η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι έχει το μυαλό της στον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ της 28ης αγωνιστική.

Η Ρεάλ άνοιξε το σκορ με τον Μαριάνο Ντίας. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Σομπρίνο στο 37ο λεπτό.

Η δεύτερη Μπαρτσελόνα έμεινε στο 0-0 με τη Χετάφε σε ένα ματς που έμοιαζε με αγγαρεία για την ομάδα του Τσάβι.