Τσάμπιονς Λιγκ: Τέσσερα λεπτά ήταν αρκετά για την Μπάγερν

Οι Βαυαροί έφτασαν τους έξι βαθμούς

1' 17" χρόνος ανάγνωσης

Η Μπάγερν Μονάχου επιβλήθηκε με 2-0 της Μπαρτσελόνα στο μεγάλο ντέρμπι της δεύτερης αγωνιστικής του τρίτου ομίλου του Τσάμπιονς Λιγκ. Η ομάδα του Γιούλιαν Νάγκελσμαν έφτασε τους 6 βαθμούς στον όμιλο και είναι στην πρώτη θέση.

Οι Βαυαροί είναι σοβαρό φαβορί για την πρωτιά μετά την πολύ μεγάλη εκτός έδρας νίκης τους επί της Ίντερ στην πρεμιέρα. Ο αγώνας ήταν αρκετά ισορροπημένος με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια δίχως να σκοράρουν.

Στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου η Μπάγερν άνοιξε το σκορ με τον Λούκας Ερνάντεζ στο 50ο λεπτό. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Σανέ διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων.

Την πρώτη της νίκη στο φετινό Τσάμπιονς Λιγκ σημείωσε η Λίβερπουλ. Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ άνοιξε το σκορ με τον Σαλάχ στο 17’ μετά από ασίστ του Ζότα.

Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν στο 27’ με τον Κούντους ενώ έχασαν τεράστια ευκαιρία με τον Μπλιντ στο δεύτερο ημίχρονο. Η αγγλική ομάδα πήρε τη νίκη με γκολ του Μάτιπ στο 89ο λεπτό.