«Ξύπνησε» στην επανάληψη ο Ολυμπιακός, 4-2 τον Πλατανιά

49" χρόνος ανάγνωσης

Ανεβάζοντας την απόδοσή του στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός επικράτησε του Πλατανιά με 4-2 στο γήπεδο «Γ.Καραϊσκάκης», στο παιχνίδι που έκλεισε το σαββατιάτικο πρόγραμμα της Σούπερ Λίγκας.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε ισόπαλο 1-1 (28' Ολαϊτάν-37' Τόρες), ωστόσο η είσοδος του Αριέλ Ιμπαγάσα στην επανάληψη βοήθησε τους γηπεδούχους να διασπάσουν την άμυνα των Κρητικών, πετυχαίνοντας άλλα τρία γκολ με τους Βαλντέζ (68'), Πέρεζ (70') και Μαρκάνο (78'), ενώ η ομάδα των Χανίων είχε μειώσει στο 74ο λεπτό με τον Βλαχοδήμο.

Στα άλλα σημερινά παιχνίδια της 25ης αγωνιστικής, ο Λεβαδειακός πανηγύρισε σπουδαία εντός έδρας νίκη επί του Ατρομήτου με 1-0, χάρη σε γκολ του Μάντζιου, ενώ με το ίδιο σκορ επιβλήθηκε και η Ξάνθη της Καλλονής στα «Πηγάδια».