Τρίτη στο F4 η ΤΣΣΚΑ, κέρδισε με 86-80 την Φενερμπαχτσέ

32" χρόνος ανάγνωσης

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας πήρε την τρίτη θέση στο Final Four της Ευρωλίγκας, αφού κατάφερε να κερδίσει στον μικρό τελικό την Φενερμπαχτσέ με 86-80.

Οι παίκτες του Δημήτρη Ιτούδη έκαναν ένα καταπληκτικό πρώτο ημίχρονο, ωστόσο στο δεύτερο μέρος παραλίγο να χαλάσουν την φοβερή τους εικόνα, αφού επέτρεψαν στην Φενερμπαχτσέ να επιστρέψει στον αγώνα από το -28 που βρέθηκε στις αρχές της τρίτης περιόδου.

Η τουρκική ομάδα απάντησε με σκληρή άμυνα έπειτα από εκείνο το σημείο και ο αγώνας απέκτησε ενδιαφέρον στα τελευταία του λεπτά.

Τελικά οι Ρώσοι δεν έπαθαν ότι και με τον Ολυμπιακό στον μικρό τελικό, όταν και κατέρρευσαν εντελώς στο τελευταίο τρίλεπτο και πανηγύρισαν τη νίκη.