Σούπερ Λίγκα: «Εσωσε» τον βαθμό ο Πανιώνιος στα Γιάννενα

30" χρόνος ανάγνωσης

Το προβάδισμα που είχε για την 5η θέση και την είσοδο στα πλέι-οφ της Σούπερ Λίγκας διατήρησε το βράδυ της Δευτέρας ο Πανιώνιος, αποσπώντας ισοπαλία 1-1 στα Γιάννενα από τον ΠΑΣ.

Οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ στο 23ο λεπτό με γκολ του Ιλιτς και έφτασαν κοντά στη νίκη, ωστόσο η ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη ισοφάρισε έξι λεπτά πριν το φινάλε με τέρμα του Καραμάνου, διατηρώντας την διαφορά των έξι βαθμών από τους Ηπειρώτες, που έπιασαν τον Πλατανιά στην έκτη θέση.

Και οι δύο ομάδες τελείωσαν το παιχνίδι με δέκα παίκτες, με τους Μανιά και Ρισβάνη να αποβάλλονται με δύο λεπτά διαφορά (74’-76’).