Σούπερ Λίγκα: «Πέταξε» την ευκαιρία η ΑΕΚ

34" χρόνος ανάγνωσης

Την πρώτη της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα γνώρισε η ΑΕΚ στην Τρίπολη. Ο εξαιρετικός Αστέρας επικράτησε 2-0 κόντρα στην ομάδα του Χιμένεθ, που δεν εκμεταλλεύτηκε τις απώλειες του ΠΑΟΚ αλλά και του Ολυμπιακού.

Μετά από ένα πολύ κακό πρώτο ημίχρονο στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης», οι Αρκάδες «χτύπησαν» στο 47ο λεπτό με τον Μουνάφο. Η χαριστική βολή από την ομάδα του Σάββα Παντελίδη, που έκανε εξαιρετικό κοουτσάρισμα, ήρθε στο 81’ με αντεπίθεση την οποία ολοκλήρωσε ο Μανιάς.

Προβληματική η εικόνα της Ένωσης σχεδόν σε ολόκληρη την αναμέτρηση. Οι κιτρινόμαυροι δεν μπόρεσαν να βγάλουν ευκαιρίες και να απειλήσουν. Δεν αντέδρασαν μετά το πρώτο γκολ που δέχτηκαν, ενώ στο 51' οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Ισνάλντο.

(Πηγή: Sport-fm)