Φωτιά στο κύπελλο έβαλε η Λάρισα μετά το 2-1 επί της ΑΕΚ

35" χρόνος ανάγνωσης

Ζωντανό κράτησε το όνειρο της πρόκρισης στον τελικό του Κυπέλλου η ΑΕΛ, μετά τη νίκη της με 2-1 στο AEL FC Arena επί της ΑΕΚ, στον πρώτο ημιτελικό της διοργάνωσης.

Η ΑΕΚ, πήρε το προβάδισμα με ένα γκολ που ξεσήκωσε θύελλα δικαιολογημένων αντιδράσεων (καθώς ξεκίνησε από φάουλ για κόκκινη του Μοράν και οριακό οφσάιντ του σκόρερ Μασούντ), στο 51’, όμως οι βυσσινί δεν το έβαλαν κάτω.

Έτσι, με τα γκολ του Ναζλίδη από ένα συζητήσιμο πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος στο 57’ και του Κρίζμαν στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων έφεραν τη μεγάλη ανατροπή.

Για την ΑΕΚ ο Χριστοδουλόπουλος, που είχε δοκάρι στο 1-1 και έφτιαξε αρκετές φάσεις, τις οποίες δεν αξιοποίησαν οι συμπαίκτες του.