ΚΟΡΩΝΟΪΟΣ

Δωρεάν rapid tests ΕΟΔΥ: Πού και πότε διενεργούνται την Κυριακή

Αναλυτικά ο κατάλογος των σημείων ελέγχου από τα κινητά συνεργεία του ΕΟΔΥ

dorean-rapid-tests-eody-poy-kai-pote-dienergoyntai-tin-kyriaki-561532831

Σε 46 σημεία ανά την Ελλάδα θα διεξάγουν δωρεάν ελέγχους COVID-19 οι κινητές μονάδες του ΕΟΔΥ την Κυριακή 10 Οκτωβρίου.

Υπενθυμίζεται ότι η έκδοση ψηφιακής βεβαίωσης αποτελέσματος για τους διαγνωστικούς ελέγχους COVID-19 πραγματοποιείται από το gov.gr, στην υπηρεσία «Βεβαίωση αρνητικού διαγνωστικού ελέγχου κορωνοϊού COVID-19». Η σύνδεση με τη συγκεκριμένη υπηρεσία απαιτεί τους προσωπικούς κωδικούς πρόσβασης στο Τaxisnet.

Για τους μη εμβολιασμένους πολίτες η ψηφιακή βεβαίωση αρνητικού αποτελέσματος από το gov.gr είναι διαθέσιμη μόνον εφόσον ο έλεγχος έχει πραγματοποιηθεί σε ιδιωτικό διαγνωστικό κέντρο. 

Ακολουθεί η πλήρης λίστα των σημείων ελέγχου:

1. Αττική, Δ. Γλυφάδας, Δρόμος Ποιητών- Λαμπράκη 09:00-15:00

2. Θεσσαλονίκη, Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη), 09:00-17:00

3. Αιτωλοακαρνανία,ΚΑΠΗ Μεσολογγίου 10:00

4. Αιτωλοακαρνανία, Ναύπακτος Ίδρυμα Τσώνη 10:00-14:00

5. Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας Ναύπλιο, 09:00-17:00

6. Αρκαδία, Πλατεία Αγίου Βασιλείου, 09:00-14:00

7. Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, 08:30-20:30

8. Βοιωτία, Παλαιό Δημαρχείο Λειβαδιάς, 09:00-14:00

9. Βοιωτία, ΚΥ Θήβας, 09:00-15:00

10. Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ. Ζιάκα, 10:00-13:00

11. Έβρος, Φουαγιέ, Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, 08:00-16:00

12. Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου, 08:00

13. Ηλεία, Αίθουσα Αποστολικής Διακονίας, Πλατεία Σάκη Καράγιωργα, Πύργος 09:00-17:00

14. Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, 08:30-15:00

15. Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00

16. Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00

17. Ηράκλειο, Αρκαλοχώρι (Συντονιστικό Κέντρο), 08:30

18. Ηράκλειο, Αρκαλοχώρι (Κλειστό Γήπεδο), 08:00

19. Ηράκλειο, (Εκθεσιακό Κέντρο), 10:00

20. Ηράκλειο, Γαλατάς, Δ. Μίνωα Πεδιάδος Ηρακλείου, 09:30

21. Ηράκλειο, Βόνη, Δ. Μίνωα Πεδιάδος Ηρακλείου, 10:30

22. Ηράκλειο, Αρχοντικό, Δ. Μίνωα Πεδιάδος Ηρακλείου, 11:30

23. Ηράκλειο, Σάμπας, Δ. Μίνωα Πεδιάδος Ηρακλείου, 12:30

24. Ηράκλειο, Αρκαλοχώρι (εκθεσιακό Κέντρο), Δ. Μίνωα Πεδιάδος Ηρακλείου, 13:00

25. Ηράκλειο, Ζίντα, Δ. Μίνωα Πεδιάδος Ηρακλείου, 09:30

26. Ηράκλειο, Πατσίδερος, Δ. Μίνωα Πεδιάδος Ηρακλείου, 11:00

27. Ηράκλειο, Ινι, Δ. Μίνωα Πεδιάδος Ηρακλείου, 12:30

28. Ηράκλειο, Σκινιάς, Δ. Μίνωα Πεδιάδος Ηρακλείου, 14:00

29. Ηράκλειο, Χούμερι, Δ. Μίνωα Πεδιάδος Ηρακλείου, 09:30

30. Ηράκλειο, Θράψανο, Δ. Μίνωα Πεδιάδος Ηρακλείου, 10:30

31. Ηράκλειο, Ζωφόροι, Δ. Μίνωα Πεδιάδος Ηρακλείου, 11:30

32. Ηράκλειο, Ρουσσοχώρια, Δ. Μίνωα Πεδιάδος Ηρακλείου, 12:30

33. Θεσπρωτία, Πολιτιστικό Κέντρο «Πάνθεον», 09:00-17:00

34. Ιωάννινα, Περιφέρεια Πλατεία Πύρρου, 09:00 – 17:00

35. Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Καρδίτσας, 09:00-17:00

36. Κέρκυρα, Πλατεία Σαρόκου , 09:00-17:00

37. Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον Πανεπιστήμιου 08:30-13:00

38. Λάρισα,Μπροστινός χώρος Δημαρχείου 08:00-16:00

39. Μαγνησία, Περιφερειακή Ενότητα Μαγνησίας/Ιωλκού & Αναλήψεως, Βόλος, 08:00-16:00

40. Μυτιλήνη, Κ.Υ. Μυτιλήνης, 09:00-17:00

41. Μεσσηνία, Αίθουσα Κουμουνδούρος, 08:30-15:30

42. Πρέβεζα, Λιμενικό Ταμείο, Ελ. Βενιζέλου 20, 09:00-13:30

43. Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking, Γαλανέικα Λαμίας, 09:00-15:00

44. Φλώρινα,Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:00-14:30

45. Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας, 08:00-14:00

46. Χαλκιδική, Κυνηγετικός Σύλλογος Νέων Μουδανιών, 08:30-15:30