ΚΟΙΝΩΝΙΑ

ΕΟΔΥ – Δωρεάν rapid tests: Πού και πότε θα διεξάγονται αύριο Παρασκευή

Σε 175 σημεία σε όλη τη χώρα θα διεξάγονται αύριο Παρασκευή 26/11, δωρεάν rapid test για την Covid-19 από κινητές μονάδες του ΕΟΔΥ

eody-dorean-rapid-tests-poy-kai-pote-tha-diexagontai-ayrio-paraskeyi-561602428

Σε 175 σημεία σε όλη τη χώρα θα διεξάγονται αύριο Παρασκευή 26/11, δωρεάν rapid test για την Covid-19 από κινητές μονάδες του ΕΟΔΥ.

Αναλυτικότερα, τα σημεία αυτά είναι: 

   1. Δ. Αμαρουσίου, Βασ. Όλγας 8, κλειστό γυμναστήριο “Σπύρος Λούης”, 09:30-15:00

   2. Δ. Πειραιά, Πλατεία Κανάρη, Πασαλιμάνι, 09:30 -15:00

   3. Δ. Αλίμου, Καλαμακίου και Ποσειδώνος (δημοτικό parking στο ύψος της πεζογέφυρας), 09:30 -15:00

   4. Δ. Διονύσου, Πολιτιστικό κέντρο Άνοιξης, Κανάρη 3, 09:30 -15:00

   5. Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος, Ίλιον, 09:00 -15:00

   6. Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο, Στρ. Καραϊσκάκη 138 & Επαύλεως, Χαϊδάρι, 09:00-15:00

   7. Δ. Ελευσίνας, Πολιτιστικό Κέντρο Κίμωνος & Παγκάλου, απέναντι από Εκκλησία Αγίου Γεωργίου, 09:30-15:00 

   8. Δ. Γλυφάδας, παλιό Δημαρχείο Γλυφάδας, απέναντι από Εκκλησία Αγίου Κων/νου, Βασ. Κων/νου, 09:30-15:00

   9. Δ. Κηφισιάς, Αγίας Παρασκευής 57, Κάτω Κηφισιά, 09:30-15:00

   10. Δ. Περιστερίου, Δημοτικά Καταστήματα, γραφεία Ερυθρού Σταυρού, έναντι της πλατείας Δημαρχείου, Στάση Μετρό “Περιστέρι”, 12:00-18:00

   11. Λ.Φ. Αγ. Παύλου, Μαμούρη 22 & Δύμης, 09:00-13:00

   12. Λ.Φ. Κολοκυνθούς, Αίμωνος 9, Άστρους, 09:00-13:00

   13. Λ.Φ. Μεταξουργείου, Μ. Αλεξάνδρου 37, 09:00-13:00

   14. Λ.Φ. Γκράβας, Ταϋγέτου 62, 09:00-13:00

   15. Λ.Φ. Κ. Πατησίων, Αρκολέων 12, 09:00-13:00

   16. Λ.Φ. Κυψέλης, Σκύρου & Καυκάσου, 09:00-13:00

   17. Λ.Φ. Παγκρατίου, Πρατίνου 12, 09:00-13:00

   18. Λ.Φ. Πανόρμου, Πανόρμου & Βαθέος 25, 09:00-13:00

   19. Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη), 10:00-17:00.

   20. Δ. Πυλαίας, ΚΑΠΗ Πανοράματος, Αγ. Γεωργίου 4, 09:30 – 15:00.

   21. Δ. Καλαμαριάς, εντός δημοτικού θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 09:30 -15:00.

   22. Δ. Θέρμης, ΚΑΠΗ Θέρμης, Ιασωνίδου 19, 12:30-18:00

   23. Δ. Αμπελοκήπων-Μενεμένης, ΚΑΠΗ Μενεμένης, Ελ. Αλεξίου 9, 09:00-15:00

   24. Δ. Ωραιοκάστρου, Α ΚΑΠΗ Ωραιοκάστρου, Τραπεζούντος 31, 09:30 – 15:00.

   25. Άνω Πόλη, 7ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονικης, Ακροπόλεως 14, 9:00 – 15:00.

   26. Κάτω Τούμπα, 8ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Αρτάκης 9, 9:00 – 15:00.

   27. Τριανδρία, 14ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Ηρώων 4, 9:00 – 15:00.

   28. Χαριλάου, 6ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Νούκα Στέφανου 10, 9:00 – 15:00.

   29. Ιατρείο ΕΟΔΥ στην Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00.

   30. Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30.

   31. Αιτωλοακαρνανία, Μεσολόγγι, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, 08:30-14:30

   32. Αιτωλοακαρνανία, Ναύπακτος, κοινοτικό κτίριο, ίδρυμα Τσωνη, 09:00-14:00

   33. Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, Παλαιά Λαχαναγορά, 08:30 – 13:30

   34. Άνδρος, Χώρα ΚΥ ‘Ανδρου, 09:00-17:00

   35. Άνδρος, Μπατσί, 10:00-16:00

   36. Αργολίδα, Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00

   37. Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00,

   38. Αρκαδία, Πλατεία Αγίου Βασιλείου, Τρίπολη, 9:00-14:00

   39. Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 8:00-13:00

   40. Αρκαδία, Δ.Γορτυνίας, Βυζιάκι, 10:00-10:45

   41. Αρκαδία, Δ.Γορτυνίας, Δάφνη, 11:30-12:15

   42. Αρκαδία, Δ.Γορτυνίας, Τουθόα, 12:30-13:15

   43. Αρκαδία, Δ.Γορτυνίας, Λευκοχώρι, 13:30-15:00

   44. Άρτα, Άρτα, Κέντρο Υγείας (ISO BOX), 09:00-15:00

   45. Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, Ρήγα Φεραίου 58, 08:30-20:30

   46. Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Αιγίου, Οίκημα Μάνας και Παιδί, Κλεισούρας 1, 09:00-15:00

   47. Αχαΐα, Πάτρα, Εργατικές Κατοικίες Παραλίας, 25 Μαρτίου, 09:00-14:30

   48. Βοιωτία, Κέντρο Υγείας Θήβας, 09.00-15.00

   49. Βοιωτία, Παλαιό Δημαρχείο Λιβαδειάς, 08:15-13:45

   50. Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ ,Ζιάκα 23, 08:30-15:30

   51. Γρεβενά, Δημαρχείο Γρεβενών, 08:30-15:00

   52. Γρεβενά, Τρίφυλλος, Κεντρική Πλατεία, 11:00-13:00

   53. Δράμα, Κέντρο Ενημέρωσης Δράμας, πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14:00

   54. Δράμα, Κοινότητα Μεγαλόκαμπος, 09:00- 13:30

   55. Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:30-15:30

   56. Έβρος, Κέντρο Υγείας Σουφλίου, 09:30-13:30

   57. Έβρος, Ιατρείο Τυχερού, 14:00-15:00

   58. Έβρος, Κοινότητα Δαδιάς, 10:00-12:00

   59. Έβρος, ΚΑΠΗ Διδυμοτείχου, 25ης Μαιου 145, 12:30-14:30

   60. Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:00 – 16.00

   61. Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00

   62. Εύβοια, Λουτρά Αιδηψού, Λιμένας, Αίθουσα ΟΛΝΕ, 08:00-14:00

   63. Εύβοια, Χαλκίδα, 4ο ΚΑΠΗ Χαλκίδας, 7ου Συντάγματος Πεζικού 20, Περιοχή Πειραϊκή Πατραϊκή, 09:00-15:00

   64. Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου,08.30-13.00

   65. Ζάκυνθος, κέντρο υγείας, 09:00-15:00

   66. Ζάκυνθος, πλατεία Σολωμού, 11:00-13:00

   67. Ηλεία, Αμαλιάδα, Συνεδριακό Κέντρο, 12:00-18:00

   68. Ηλεία, Αρχαία Ολυμπία, Δημαρχείο, 09:00-14:30

   69. Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία – πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00-17:00

   70. Ημαθία, ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας, Πλατεία Σιδηροδρομικού Σταθμού, 09:00-15:00

   71. Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00

   72. Ημαθία, ΚΑΠΗ Νάουσας, Σωφρονίου 25, 09:00-15:00

   73. Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00

   74. Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00

   75. Ηράκλειο, ISOBOX – Προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:00-15:00

   76. Ηράκλειο, Γαρίπα, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 09:00-10:00

   77. Ηράκλειο, Δραπέτι, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 10:00-11:00

   78. Ηράκλειο, Πάρτιρα, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 11:00-12:00

   79. Ηράκλειο, Καλό χωριό, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 12:00-13:00

   80. Ηράκλειο, Άνω Πουλιά, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 13:00-14:00

   81. Ηράκλειο, Κάτω Πουλιά, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 14:00-15:00

   82. Θάσος, Κέντρο Υγείας Πρίνου, 08:00-14:00

   83. Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-17:00

   84. Θεσπρωτία, Δημαρχείο Συβότων, 10:00-14:00

   85. Θεσπρωτία, Δημαρχείο Παραμυθιάς, 10:00-14:00

   86. Ικαρία, ΚΥ Ευδήλου, 09:00-16:00

   87. Ιωάννινα, Πλατεία Πύρρου, 09:00-17:00

   88. Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-14:00

   89. Καβάλα, Κ.Υ. Χρυσούπολης, 08:30-15:30

   90. Καβάλα, Νομαρχείο Καβάλας, 09:00-15:00

   91. Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-17:00

   92. Λέρος, Δημοτικό Κτήριο ΔΟΝΑ, 09:00-15:00

   93. Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Καρδίτσας ( Πλατεία Ελευθερίας), 08:00-16:00

   94. Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου,08:00-14:00

   95. Καρδίτσα, Δημαρχείο Μουζακίου, Προαύλιο Δημαρχείου, 08:00-11:00

   96. Καρδίτσα, Πνευματικό Κέντρο Δήμου Σοφάδων,08:00-11:00

   97. Καρδίτσα, T.K Μορφοβουνίου Δήμου Λίμνης Πλαστήρα, Δημαρχείο Μορφοβουνίου,11:30-12:30

   98. Καρδίτσα, T.K Μορφοβουνίου Δήμου Λίμνης Πλαστήρα, Πολιτιστικό Κέντρο Μορφοβουνίου, 12:30-14:00

   99. Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρώων Πολυτεχνείου 12, 11:30-14:30

   100. Καστοριά, Κ.Υ. Καστοριάς, Καπετάν Κώττα 2, 08:30-15:30

   101. Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο Κέρκυρας, Μάντζαρου 5, 09.00-14.30

   102. Κεφαλληνία, Κοινότητα Πάστρα, 08:00-16:00

   103. Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00

   104. Κιλκίς, ΚΑΠΗ Αξιούπολης, 08:30-15:30

   105. Κιλκίς, Χέρσο, Αναψυκτήριο, 09:00-11:00

   106. Κιλκίς, Δροσάτο, Πλατεία, 12:00-14:00

   107. Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:30-14:00

   108. Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, ΑΡΙΣΤΟΦΑΝΟΥΣ 5Α, 08:15- 15:30

   109. Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον πανεπιστημίου, 08:30-13:00

   110. Κόρινθος, ΚΑΠΗ Ξυλοκάστρου, Αντιπτεράρχου Δεδε Βλάση, 09:30-13:30

   111. Κως, οδός υγείας, Κανάρη 3, 08:15-15:30

   112. Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης, 08:00-16:00

   113. Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελίστριας 89, 9:00- 15:00

   114. Λάρισα, Κεντρική Πλατεία / Μπροστά στο Δημαρχείο 8:00-15:30

   115. Λάρισα, Πλατεία ΟΣΕ 8:00-15:30

   116. Λάρισα, Δημοτικό Ωδείο / Αίθριο 8:00-15:30

   117. Λάρισα, Πλατεία Αγιάς / Δίπλα από τα γραφεία του Κυνηγετικού Συλλόγου 9:00-15:00

   118. Λάρισα, Στέκι Ηλικιωμένων, Εργατικές Κατοικίες, Άγιος Θωμάς, 8:00-15:30

   119. Λάρισα, Εμπορικό Κέντρο Γαία / Αγχιάλου 4 8:00-15:30

   120. Λάρισα, Ε΄ΚΑΠΗ, Άγιος Γεώργιος, Κάρλας 47 & Λαζαρίδη 8:00-15:30

   121. Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:00-17:00

   122. Λασίθι, Δημαρχείο Ιεράπετρας, 10:00-14:00

   123. Λέσβος, ΚΥ Μυτιλήνης, 08:30-15:45

   124. Λέσβος, Αρχή Αγοράς, 10:00-14:00

   125. Λευκάδα, ΚΑΠΗ, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:30

   126. Λήμνος, Μύρινα, παλαιό θυρωρείο ΓΝ – Λήμνου, Ηφαίστου 1, 08:45 – 14:45

   127. Μαγνησία, ΚΑΠΗ, Αγ. Βασιλείου Δήμου Βόλου, Χατζηαργύρη &

   Τριανταφυλλίδη 08:00-16:00

   128. Μαγνησία, Πανθεσσαλικό Στάδιο Βόλου, 08:00-14:00

   129. Μαγνησία, Άνω Βόλος-ΤΟΜΥ Ιωλκού, 08:00-14:00

   130. Μαγνησία, Αλμυρός, Αγίου Τρύφωνος 2 (Έναντι Κ.Υγείας), 08:30-11:00

   131. Μαγνησία, Βελεστίνο, Έναντι Γηπέδου, 11:30-13:30

   132. Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αίθουσα “Α. Κουμουνδούρος”, 08:30 – 15:30.

   133. Μεσσηνία, Κυπαρισσία, Isobox Νοσοκομείου, 09:30 – 14:30.

   134. Μεσσηνία, Μεσσήνη, Κέντρο Υγείας. 08:30 -14:30.

   135. Μεσσηνία, Πύλος, Isobox Κέντρου Υγείας. 09:30 – 14:30.

   136. Νάξος, Εκκλησία Αγίου Νικοδήμου, Χώρα, 7:30-14:30

   137. Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:30-14:00

   138. Πάρος, ΚΑΠΗ Παροικιάς, 08:00-16:00

   139. Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως,08:00-15:30

   140. Πέλλα, Δημαρχείο Σκύδρας, Εθνικής Αντιστάσεως 20, 09:30-14:30

   141. Πιερία, Drive Through Ανδρομάχη, Κατερίνη, 08:00-14:30

   142. Πρέβεζα, Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, Ελ. Βενιζέλου 20, 09.00-14.00

   143. Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν. Αγ.Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00

   144. Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν. Αγ.Κωνσταντίνου, Ηγ. Γαβριήλ, 09:00-14:00

   145. Ροδόπη, Κομοτηνή, Γενική Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας, Υψηλάντου και Συμεωνίδη γωνία, 09:00-15:00

   146. Ροδόπη, Βασιλείου Κουτουμάνη, Σάπες, 09:00 – 14:00

   147. Ρόδος, Πλατεία δημαρχείου Μαριτσών, 09.00-14.30

   148. Ρόδος, Παλαιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08.30-15.00

   149. Σάμος, Isobox Κ.Υ. Καρλοβάσου 08:00-14:30

   150. Σάμος, Isobox Γ.Ν. Σάμου 08:30-14:30

   151. Σάμος, Κοινοτικό Κατάστημα Παγώνδα, 10:00-13:00

   152. Σέρρες, Κ.Υ. Σερρών, 08:30-14:30

   153. Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου, 08:00-14:30

   154. Σύρος, Ερμούπολη, Αθλητικό κέντρο Δ. Βικέλας, 9:00-15:00

   155. Τήνος, ΚΥ Τήνου, 09:00-17:00

   156. Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού 07:30-13:30

   157. Τρίκαλα, Ε΄ Καπή, 10:00-15:30

   158. Τρίκαλα, Πλατεία Καλαμπάκας, 08:00-12:00

   159. Τρίκαλα, Πλατεία Πύλης, 08:00-10:00

   160. Τρίκαλα, Πλατεία Πιαλείας, Πύλη, 10:30-11:30

   161. Τρίκαλα, Πλατεία Φήκης, 12:00-13:00

   162. Τρίκαλα, Πλατεία Φαρκαδόνας, 08:00-09:30

   163. Φθιώτιδα, Πλατεία Ελευθερίας, Λαμία, 09:00-15:00

   164. Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 10:30-15:00

   165. Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεση Λαμίας-Χώρος Εκδοτηρίων, Λαμία, 09:00-15:00

   166. Φθιώτιδα, Κεντρική Πλατεία Στυλίδας, 09:00-13:00

   167. Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:00-14:30

   168. Φλώρινα, Μελίτη,Πρώην Κοινοτικό γραφείο Μελίτης 08:00-13:30

   169. Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο ‘Αμφισσας,08.00-14.00

   170. Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30

   171. Χαλκιδική, Πολύγυρος, Δημοτικό Θέατρο Πολυγύρου 09:00 – 15:00

   172. Χαλκιδική, Προαύλιος χώρος Κ.Υ.Κασσανδρείας 09:00 – 15:00

   173. Χανιά, Πολιτιστικό κέντρο Ταυρωνίτη, 09:30- 14:00

   174. Χανιά, Αίθριο Δημαρχείου Χανίων, 09:30- 16:30

   175. Χίος, Πλατεία Βουνακίου 09:00-15:00