Αθλητικη Κινηση

1' 31" χρόνος ανάγνωσης
Ακούστε το άρθρο

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: A΄ Εθνική: 15.00: Εθνικός Αστήρ – Πανιώνιος, Αιγάλεω – ΟΦΗ, Παναχαϊκή – ΠΑΟΚ. 17.00: Αρης – Ηρακλής, Σκόντα Ξάνθη – Παναθηναϊκός, Ιωνικός – Ακράτητος. 19.00: AEK – Ολυμπιακός.

Β΄ Εθνική: 15.00: ΠΑΣ Γιάννινα – Αθηναϊκός, Απόλλων – Καλλιθέα, Πανηλειακός – Απόλλων Καλαμαριάς, Πανσερραϊκός – Προοδευτική.

Γ΄ Εθνική: 15.00: Κασσάνδρα – Φωστήρ, Χανιά – Καβάλα, Κέρκυρα – Απόλλων Κρύας Βρύσης, Λάρισα – Παναιτωλικός, Εθνικός – Τρίκαλα, Μαρκό – Πανελευσινιακός, Λεωνίδιο – Κιλκισιακός, Ναυπακτιακός – Ατρόμητος.

ΜΠΑΣΚΕΤ: A1 γυναικών: 12.00: Αστήρ Εξ. – Πανσερραϊκός, Γλυφάδα – Απόλων Καλ., Ακαδημία – Θρίαμβος, M. Αλέξανδρος – ΔΑΣΑΛ, Σπόρτιγκ – ΠΑΟ.

ΧΑΝΤΜΠΟΛ: Προκριματικοί παγκοσμίου πρωταθλήματος ανδρών: Βοσνία – Ελλάς (Σαράγεβο). Τσάλεντζ καπ γυναικών: Ακιάρο (Ιταλία) – Παναθλητικός (19.00). A1 γυναικών: Αθηναϊκός – Αναγέννηση Αρτας (14.15).

ΠΟΛΟ: A1 ανδρών: Εθνικός – Πάτρα (11.45). A1 γυναικών: 17.00: Εθνικός – Χανιά, 18.00: Ποσειδών Πατρών – Γλυφάδα.

ΒΟΛΕϊ: A1 γυναικών: 11.45: Αίας Ευόσμου – Αρης. 12.00: Καβάλα – Μαρκόπουλο, Λάρισα – Φιλαθλητικός, ΑΕΒΑΣ – Ηρακλής. 15.00: ZAO- Παναθηναϊκός.

ΣΤΙΒΟΣ: Περιφερειακά πρωταθλήματα ανώμαλου δρόμου σε Κομοτηνή, Νιγρίτα, Νέα Τριγλία, Λιτόχωρο, Γιάννινα, Πηγή Αγρίνιο, Λαμία, Καλογριά Καραθώνα, Χίο, Μυτιλήνη, Ιεράπετρα, Ανάβρυτα.

ΠΑΛΗ: Περιφερειακά πρωταθλήματα ελληνορωμαϊκής ανδρών, σε Ταύρο (10.00 και 16.00) και Ωραιόκαστρο Θεσσαλονίκης.

ΞΙΦΑΣΚΙΑ: Κύπελλο Ομοσπονδίας («Ειρήνης και Φιλίας»): 09.30: Ξίφος ασκήσεως ανδρών. 12.00: Σπάθη.

ΙΠΠΑΣΙΑ: Διασυλλογικοί υπερπήδησης εμποδίων στον IO Βορ. Προαστίων (10.00).

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Χειμερινοί αγώνες παίδων – κορασίδων, παμπαίδων – παγκορασίδων (OAKA, 10.00).

KAPATE: Τουρνουά Παρισίων, με τη συμμετοχή της ελληνικής ομάδας.

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ: O Γ. Ανδρεάδης θα μετάσχει, από αύριο, στην Διεθνή Εβδομάδα του Κέι Γουέστ (ΗΠΑ), στην κλάση «Φαρ 40».

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ: Πρωτάθλημα: Ανδρες: Ιωνία – Αριστοτέλειο Κολλέγιο (11.30, N. Ιωνία), Ταταύλα – Πέρα (16.00, Βούλα), Σούρμενα – Ολυμπιακός (09.30, Ταύρος), ΠΚΔ Ταύρου – Πεύκη (12.00, Ταύρος). Γυναίκες: Απόλλων Θεσσ/νίκης – Πέρα (14.00, Μίκρα), ΠΚΔ Ταύρου – Ολυμπιακός (17.00, Ταύρος), Ζωγράφου – ΔΑΟ Ταύρου (14.30), N. Ιωνία – Ταταύλα (11.30, N. Ιωνία).

Λάβετε μέρος στη συζήτηση 0 Εγγραφείτε για να διαβάσετε τα σχόλια ή
βρείτε τη συνδρομή που σας ταιριάζει για να σχολιάσετε.
Για να σχολιάσετε, επιλέξτε τη συνδρομή που σας ταιριάζει. Παρακαλούμε σχολιάστε με σεβασμό προς την δημοσιογραφική ομάδα και την κοινότητα της «Κ».
Σχολιάζοντας συμφωνείτε με τους όρους χρήσης.
Εγγραφή Συνδρομή
MHT