Σούπερ Λίγκα: Νικηφόρο πέρασμα του Παναθηναϊκού από τη Βέροια

48" χρόνος ανάγνωσης

Με πρωταγωνιστή τον Μάρκους Μπέργκ, ο οποίος πέτυχε ένα γκολ και μοίρασε δύο ασίστ, ο Παναθηναϊκός πέρασε νικηφόρα από τη Βέροια, επικρατώντας της τοπικής ομάδας με 3-1.

Η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου άνοιξε το σκορ με τον Βίκτωρα Κλωναρίδη μόλις στο δεύτερο λεπτό, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στο 10’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπεν. Στο 34ο λεπτό οι «πράσινοι» ξαναπήραν το προβάδισμα με τον Ατζαγκούν, ενώ το αποτέλεσμα της αναμέτρησης διαμόρφωσε στο 68’ ο Μάρκους Μπέργκ.

Στα άλλα κυριακάτικα παιχνίδια της Σούπερ Λίγκας, σημαντικά διπλά πανηγύρισαν η Καλλονή στην έδρα του ΠΑΣ και ο Αστέρας Τρίπολης στη «Ριζούπολη» επί του Απόλλωνα, ενώ ισόπαλα έληξαν τα παιχνίδια του Άρη με τον Ατρόμητο (0-0) και του Εργοτέλη με την Ξάνθη (2-2).