Ολυμπιακός: Το πάλεψε αλλά υποτάχθηκε (3-0) στην Σίτι

40" χρόνος ανάγνωσης

Την ήττα με 3-0 γνώρισε ο Ολυμπιακός από την Μάντσεστερ Σίτι για την 3η αγωνιστική του Τσάμπιονς Λιγκ. Παρά το γεγονός πως οι «ερυθρόλευκοι» κατάφεραν να κοιτάξουν στα μάτια τους Αγγλους στο Β΄ ημίχρονο και μέχρι το 75΄, υποτάχθηκαν στην ανωτερότητα της ομάδας του Πεπ Γκουαρδιόλα λυγίζοντας στο τέλος οπότε και δέχθηκαν δύο γκολ από τους Ζέσους (80΄) και Κανσέλο (90΄) . Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν νωρίς στο σκορ με γκολ του Τόρες στο 12΄εκμεταλευόμενοι την αμυντική αδράνεια των Πειραιωτών και στο πρώτο ημίχρονο κυριάρχησαν.

Ο Ολυμπιακός παρέμεινε στην τρίτη θέση του ομίλου του με 3 βαθμούς, με την Σίτι να είναι στην πρώτη θέση με 9.

Στο άλλο ματς του ομίλου, η Πόρτο επικράτησε εύκολα της Μαρσέιγ στην Πορτογαλία με 3-0 και πέρασε στην δεύτερη θέση με 6 βαθμούς. Χωρίς πόντο παραμένουν οι Γάλλοι.