«Ανάσα» ΟΦΗ 4-1 τον Βόλο

1' 15" χρόνος ανάγνωσης

Ο ΟΦΗ βρέθηκε πάλι σε τροχιά νίκης και πέρασε από το Πανθεσσαλικό με εκκωφαντικό τρόπο επικρατώντας 4-1 του αήττητου Βόλου, στο ματς που έριξε την αυλαία της 9ης αγωνιστικής της Super League1.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς και είχαν τον έλεγχο, όμως η αποβολή του Σάντσες πριν το πρώτο ημίωρο άλλαξε τις αριθμητικές ισορροπίες και την εικόνα του ματς.

Με παίκτη παραπάνω ο ΟΦΗ βρήκε τελικά τους χώρους που έψαχνε και άνοιξε το σκορ στο 39ο λεπτό. Ο Νέιρα έβγαλε την μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του Βόλου και ο πιο δραστήριος μέχρι εκείνη την ώρα στο ματς Ντε Γκούζμαν πλάσαρε σωστά και έβαλε μπροστά στο σκορ τους Κρητικούς με το 1-0.

Στο β’ ημ’ιχρονο ο Βόλος μπήκε για την ανατροπή και στο 51’ έχασε μεγάλη ευκαιρία όταν μετά από γύρισμα του Περέα στην περιοχή ο Δουβίκας δεν μπόρεσε από κοντά να τελειώσει τη φάση.

Ο ΟΦΗ όμως βρήκε ξανά δίχτυα στο 79ο λεπτό. Ο Νέιρα έβγαλε καταπληκτική μπαλιά στον Σαρδινέρο που πλάσαρε σωστά για το 2-0. Στο 84’ μετά από σέντρα του Νίνη που είχε περάσει αλλαγή στο ματς, ο Δημόπουλος μείωσε σε 2-1, αλλά στο 87’ ο Σαρδινέρο ανατράπηκε στην περιοχή και ο Νέιρα έγραψε το 3-1 για τους Κρητικούς.

Το κερασάκι στην τούρτα του ΟΦΗ μπήκε από τον Στάρτζεον στο 90+2 για το τελικό 4-1.