Ο Ιωνικός πήρε το ντέρμπι

Η ομάδα της Νίκαιας «απέδρασε» στις καθυστερήσεις από την Πάτρα, 1-0 την Παναχαϊκή – Σπουδαίο διπλό και για τα Τρίκαλα

50" χρόνος ανάγνωσης

Στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας ανέβηκε ο Ιωνικός έπειτα από την ολοκλήρωση της 6ης αγωνιστικής της Super League 2. Η ομάδα της Νίκαιας επικράτησε μέσα στην Πάτρα της Παναχαϊκής με 1-0, χάρη σε ένα τέρμα του Ομάρ στο 9ο λεπτό των καθυστερήσεων. Η αναμέτρηση σημαδεύτηκε από μία γενικευμένη συμπλοκή των παικτών στο 77ο λεπτό, που είχε ως συνέπεια να διακοπεί το παιχνίδι για περίπου οκτώ λεπτά.
Μεγάλη νίκη πέτυχαν και τα Τρίκαλα που επικράτησαν στα Περιβόλια των Χανίων με 2-1 και επίσης σκαρφάλωσαν στα ψηλά πατώματα της βαθμολογίας, ενώ το Σάββατο ο Διαγόρα απέσπασε ισοπαλία 0-0 εκτός έδρας από τον Λεβαδειακό και βρίσκεται στην 4η θέση.