Premier League, Τσέλσι – Γουλβς 2-2: Απώλεια υπό το βλέμμα του νέου ιδιοκτήτη

59" χρόνος ανάγνωσης

Η Γουλβς πήρε βαθμό κόντρα στην Τσέλσι (2-2) για την 36η αγωνιστική της Premier League.

Η Τσέλσι άνοιξε το σκορ στο 56’ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Λουκάκου. Ο  Βέλγος επιθετικός διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του Τόμας Τούχελ.

Ωστόσο η Γουλβς δεν είχε πει την τελευταία της λέξη. Ο Τρινκάο στο 79’ μείωσε σε 2-1 και ο Κόντι στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων έδωσε βαθμό στην ομάδα του Μπρούνο Λαγκ.

Ο αγώνας έγινε υπό το βλέμμα του νέου ιδιοκτήτη της ομάδας του Λονδίνου. Ο Τοντ Μποέλι βρέθηκε στο Στάμφορντ Μπριτζ και είδε από κοντά την προσπάθεια των Λονδρέζων.

Στη Championship θα αγωνίζεται τη νέα σεζόν η Γουότφορντ που ηττήθηκε με 1-0 από την Κρίσταλ Πάλας. Ο Ζαχά με πέναλτι στο 31’ πέτυχε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης.

Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το ματς με δέκα παίκτες μετά από αποβολή του Καμαρά.

Συνεχίζει να αγωνιά η Μπέρνλι που ηττήθηκε με 3-1 από την Άστον Βίλα δίνοντας ελπίδα σωτηρίας στην Έβερτον.

Ο Ινγκς άνοιξε το σκορ στο έβδομο λεπτό και ο Μπουενδία έκανε το 0-2 στο 31’. Στο 52’ ο Γουάτκινς διαμόρφωσε το 0-3 για τη Βίλα με τους γηπεδούχους να μειώνουν στο τελικό 1-3 με τον Κορνέτ.