Premier League, Τότεναμ – Άρσεναλ 3-0: Ελπίζει για το Τσάμπιονς Λιγκ

Η Τότεναμ επιβλήθηκε με 3-0 της Άρσεναλ για την Premier League

44" χρόνος ανάγνωσης

Η Τότεναμ επιβλήθηκε με 3-0 της Άρσεναλ για την Premier League.

Η ομάδα του Αντόνιο Κόντε έφτασε τους 65 βαθμούς, έναν λιγότερο από τη σημερινή της αντίπαλο ενώ απομένουν δύο αγωνιστικές για το τέλος του πρωταθλήματος.

Η Τότεναμ ελπίζει σε κατάληψη της τέταρτης θέσης που οδηγεί στο Τσάμπιονς Λιγκ της επόμενης περιόδου. Οι «σπερς» αγωνίζονται την επόμενη αγωνιστική εντός έδρας με τη Μπέρνλι και κλείνουν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις απέναντι στη Νόριτς εκτός έδρας.

Η Άρσεναλ από την άλλη αντιμετωπίζει εκτός έδρας τη Νιούκαστλ την επόμενη αγωνιστική. Η ομάδα του Αρτέτα κλείνει τη φετινή σεζόν με αντίπαλο την Έβερτον.

Η Τότεναμ άνοιξε το σκορ στο 22’ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Κέιν. Στο 33ο λεπτό ο Χόλντινγκ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Κέιν και πάλι διπλασίασε τα τέρματα της Τότεναμ. Στο 47’ ο Σον έγραψε το τελικό 3-0 με την Άρσεναλ να μην έχει αντίδραση.