Serie A: Μόντσα – Γιουβέντους 1-0: Πρώτη ήττα για την ομάδα του Αλέγκρι

Η ομάδα του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι υπέστη την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα

1' 3" χρόνος ανάγνωσης

Η Μόντσα επιβλήθηκε με 1-0 της Γιουβέντους για την έβδομη αγωνιστική της Serie A. Η ομάδα, που ανήκει στον Σίλβιο Μπερλουσκόνι, υποχρέωσε τους «μπιανκονέρι» στην πρώτη τους ήττα στο φετινό πρωτάθλημα.

Η Γιουβέντους έχει κάνει ένα μέτριο ξεκίνημα τη φετινή σεζόν. Στο φετινό πρωτάθλημα έχει μόλις δύο νίκες, γεγονός που τη φέρνει στην 8η θέση με 10 βαθμούς καθώς έχει και τέσσερις ισοπαλίες.

Την ίδια ώρα, στο Τσάμπιονς Λιγκ μετράει δύο ήττες στις πρώτες δύο αγωνιστικές. Ο αγώνας απέναντι στη νεοφώτιστη Μόντσα ξεκίνησε με τον χειρότερο τρόπο για την ομάδα του Αλέγκρι.

Οι φιλοξενούμενοι αδυνατούσαν να βρουν το γκολ που θα τους έδινε το πλεονέκτημα. Σα να μην έφταναν όλα αυτά, ο Ντι Μαρία αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα στο 40ο λεπτό.

Ο αγώνας κρίθηκε με γκολ του Γκίτκαϊερ στο 74ο λεπτό. Αυτή ήταν η πρώτη νίκη για τη Μόντσα που έφτασε τους 4 βαθμούς στο πρωτάθλημα.

Τα αποτελέσματα

• Σαλερνιτάνα-Λέτσε 1-2 (55′ αυτ. Γκονζάλες – 43′ Σίσεϊ, 83′ Στρεφέτσα)
  • Μπολόνια-Έμπολι 0-1 (75′ Μπαντινέλι)
  • Σπέτσια-Σαμπντόρια 2-1 (12′ Μουρίγιο, 72′ Ενζολά – 11′ Σαμπίρι)
  • Τορίνο-Σασουόλο 0-1 (90’+3′ Άλβαρες)
  • Ουντινέζε-Ίντερ 3-1 (22′ αυτ. Σκρίνιαρ, 84′ Μπιγιόλ, 90’+3′ Αρσλάν – 5′ Μπαρέλα)
  • Φιορεντίνα-Βερόνα 2-0 (13’ Ικονέ, 90’ Γκονζάλες)
  • Μόντσα-Γιουβέντους 1-0 (74’ Γκιτκιάερ)
  • Κρεμονέζε-Λάτσιο 0-4 (7’, 21’ πέν. Ιμόμπιλε, 45’+1’ Σάβιτς, 79’ Πέδρο)

Ρόμα-Αταλάντα (19:00)
Μίλαν-Νάπολι (21:45)