Premier League: Δύσκολη νίκη για την Τσέλσι, νέα γκέλα για τη Λίβερπουλ

Η Τσέλσι επιβλήθηκε με 2-1 της Κρίσταλ Πάλας για την ένατη αγωνιστική της Premier League

53" χρόνος ανάγνωσης

Η Τσέλσι επιβλήθηκε με 2-1 της Κρίσταλ Πάλας για την ένατη αγωνιστική της Premier League. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 7’ με τον Έντουαρντ μετά από ασίστ του Αγιού.

Η Τσέλσι ισοφάρισε στο 38ο λεπτό με τον Ομπαμεγιάνγκ. Οι φιλοξενούμενοι πήραν τη νίκη με γκολ του Γκάλαχερ στο 90ο λεπτό.

Σε κακή αγωνιστική κατάσταση είναι η Λίβερπουλ. Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ είχε νέα απώλεια βαθμών (3-3) απέναντι στην Μπράιτον.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Τροσάρ ενώ ο ίδιος παίκτης έκανε το 0-2 στο 17ο λεπτό. Η Λίβερπουλ έκανε την ανατροπή, προηγήθηκε με 3-2 αλλά ο Τροσάρ και πάλι έδωσε τον βαθμό στην ομάδα του.

Τα αποτελέσματα της αγωνιστικής

Άρσεναλ-Τότεναμ 3-1 (20′ Παρτέι, 49′ Ζεσούς, 67′ Τσάκα – 31′ πέν. Κέιν)
Κρίσταλ Πάλας-Τσέλσι 1-2 (7’ Εντουάρντ – 38’ Ομπαμεγιάνγκ, 90’ Γκάλαχερ)
Λίβερπουλ-Μπράιτον 3-3 (33’, 54’ Φιρμίνο, 63’ αυτ. Γουέμπστερ – 4’, 17’, 83’ Τροσάρ)
Μπόρνμουθ-Μπρέντφορντ 0-0
Σαουθάμπτον-Έβερτον 1-2 (49’ Αρίμπο – 52’ Κόουντι, 54’ ΜακΝιλ)
Φούλαμ-Νιούκαστλ 1-4 (88’ Ντε Κόρντοβα-Ριντ – 11’ Γουίλσον, 33’, 57’ Αλμιρόν, 43’ Λόνγκσταφ)
Γουέστ Χαμ-Γουλβς (19:30)