Μουντιάλ 2022, Αργεντινή – Γαλλία 2-0: Προβάδισμα στο ημίχρονο με Μέσι και Ντι Μαρία (βίντεο)

Η Αργεντινή είναι κυρίαρχη στο πρώτο ημίχρονο του τελικού του Μουντιάλ - Δείτε τα δύο γκολ

26" χρόνος ανάγνωσης

Με σκορ 2-0 προηγείται η Αργεντινή της Γαλλίας στον μεγάλο τελικό του Μουντιάλ 2022 στο Κατάρ.

Η Αργεντινή είναι κυρίαρχη στο πρώτο μισό του αγώνα και προηγήθηκε με πέναλτι του Λιονέλ Μέσι το οποίο κέρδισε ο Άνχελ Ντι Μαρία από τον Ουσμάν Ντεμπελέ.

To δεύτερο γκολ ξεκίνησε όταν από κλέψιμο της Αργεντινής ο Μέσι δίνει με το εξωτερικό στον  Άλβαρες κι αυτός ανοίγει τον Μακ Άλιστερ που φεύγει μόνος του από δεξιά, πριν μπει στην περιοχή δίνει απέναντι στον Ντι Μαρία ο οποίος πλασάρει για το 2-0.