NBA: «Διαστημικός» Αντετοκούνμπο και νίκη των Μπακς στο Μπρούκλιν (βίντεο)

49" χρόνος ανάγνωσης

Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να πραγματοποιεί εξαιρετική εμφάνιση, οι Μπακς πέρασαν από το Μπρούκλιν επικρατώντας των Νετς με 129-125. Αυτή ήταν η τέταρτη νίκη για τα «ελάφια» μετά από έξι ματς, ενώ οι Νετς έχουν ρεκόρ 3-4.

Ο «Giannis» ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 36 πόντους (14/20 δίποντα, 1/7 τρίποντα, 5/6 βολές), 12 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 1 κλέψιμο, 2 μπλοκ και 3 λάθη, σε 35 λεπτά συμμετοχής.

Παράλληλα, ο Ντέμιαν Λίλαρντ πρόσθεσε 21 πόντους για τους Μπακς, ενώ από 15 πόντους σημείωσαν οι Κρις Μίντλετον και Τζέι Κράουντερ.

Για τους γηπεδούχους ο Καμ Τόμας ήταν… ασταμάτητος και σημείωσε 45 πόντους (11/17 δίποντα, 6/16 τρίποντα, 5/6 βολές), ενώ 31 πόντους πέτυχε ο Μικάλ Μπρίτζες.

Επόμενος αντίπαλος των Μιλγουόκι Μπακς θα είναι οι Ντιτρόιτ Πίστονς, τα ξημερώματα της Πέμπτης (03:00) στο Fiserv Forum.