Ήττα και στην Κομοτηνή για ΠΑΟΚ

27" χρόνος ανάγνωσης

Μετά το «αντίο» στην διεκδίκηση τίτλου ο ΠΑΟΚ ετοιμάζεται να αποχαιρετήσει και το… κυνήγι της δεύτερης θέσης, αφού δεν μπόρεσε να ξεπεράσει ούτε το εμπόδιο του Πανθρακικού και ηττήθηκε με σκορ 3-1 στην Κομοτηνή.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 7ο λεπτό με γκολ του Νταγκινί, ενώ στο 44' ο Παπαγιαννόπουλος διπλασίασε τα τέρματα του Πανθρακικού.

Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι πίεσαν και κατάφεραν να μειώσουν στο 63' με γκολ του Παπαδόπουλου, ωστόσο ο Πανθρακικός βρήκε απάντηση στο γκολ 14 λεπτά αργότερα, σημειώνοντας το τελικό 3-1 με τον πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Ιγκόρ.