«Πράσινο» το εισιτήριο για τα προκριματικά του Champions League

55" χρόνος ανάγνωσης

Για δεύτερη φορά μέσα σε λίγες μέρες ο Παναθηναϊκός επιβλήθηκε του ΠΑΟΚ στα playoffs του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκας.

Οι παίκτες του Γ. Αναστασίου επικράτησαν με σκορ 2-0 και ουσιαστικά «κλείδωσαν» την πρώτη θέση των palyoffs που δίνει το εισιτήριο για την συμμετοχή στα προκριματικά του Champions League.

Τα γκολ για τους «πράσινους» πέτυχαν οι Μαυρίας στο δέκατο λεπτό και ο Καρέλης στο 29ο.

Με τη νίκη αυτή ο Παναθηναϊκός έκανε το «τέσσερα στα τέσσερα» και κατάφερε να πάρει αυτός την πρώτη θέση.

Νίκη και για Αστέρα

Ένα γκολ του Δημήτρη Κουρμπέλη ήταν αρκετό για να χαρίσει τους τρεις βαθμούς της νίκης στον Αστέρα Τρίπολης, στην αναμέτρησή του με τον Ατρόμητο για την 4η αγωνιστικής των playoffs της Σούπερ Λίγκας.

Ο αγώνας ήταν άτονος, με τις δύο ομάδες να μην μπορούν να βρουν ρυθμό στο παιχνίδι τους και να παρουσιάζουν άσχημο θέαμα.

Ο Αστέρας καιγόταν πιο πολύ καθώς σε περίπτωση νίκης έπαιρνε προβάδισμα για την δεύτερη θέση, έναντι του ΠΑΟΚ.

Η ομάδα του Στάικου Βεργέτη ευτύχησε τελικά να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης χάρη στο γκολ του Δημήτρη Κουρμπέλη στο 66ο λεπτό του αγώνα.