Σούπερ Λίγκα: Λύτρωση στο φινάλε για ΠΑΟΚ στη Λιβαδειά

39" χρόνος ανάγνωσης

Αν και τα βρήκε σκούρα απέναντι στον μαχητικό Λεβαδειακό, ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε με το δεξί τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις το 2017, φτάνοντας στη νίκη με 1-0 εκτός έδρας απέναντι στους Βοιωτούς.

Ο Δημήτρης Πέλκας στο 84ο λεπτό χάρισε το τρίποντο στην ομάδα του Βλάνταν Ιβιτς, που έφτασε έτσι τους 20 βαθμούς, επιστρέφοντας στην πεντάδα της βαθμολογίας.

Πέρασε και από το «Καυταντζόγλειο» η Ξάνθη

Νωρίτερα, την εξαιρετική της πορεία συνέχισε η Ξάνθη, που πέρασε νικηφόρα και από την έδρα του Ηρακλή, επικρατώντας με 1-0.

Ο… συνήθης ύποπτος Γιουνές δεν κατάφερε μεν να μετατρέψει σε γκολ το πέναλτι που εκτέλεσε στο 21’, ωστόσο δύο λεπτά πριν τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, πέτυχε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης, διαμορφώνοντας το αποτέλεσμα της αναμέτρησης και διατηρώντας την ομάδα του στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.