Κύριε διευθυντά
Είμαι 82 ετών. Από αυτά, πάνω από τα 50 διαβάζω την εφημερίδα σας. Θα μου επιτρέψετε να αναφερθώ στο άρθρο του συνεργάτη σας Νίκου Μαραντζίδη, στο φύλλον της Κυριακής 9-1-2022.
Αναφέρεται σε μία δήλωση του Κυρ. Μητσοτάκη για το «τελευταίο μίλι» και προτείνει να συμπεριληφεί στο λεξικό υπεραισιόδοξων δηλώσεων, όπως άλλες δηλώσεις των κ. Αλογοσκούφη, Γ. Παπανδρέου κ.ά.
Απέφυγε να αναφέρει μεταξύ των παραπάνω δηλώσεων και το αίτημα του κ. Τσίπρα για άμεσες εκλογές, όταν ο ΣΥΡΙΖΑ υστερεί κατά 10-12 μονάδες σε όλες τις δημοσκοπήσεις έναντι της Ν.Δ.