Κύριε διευθυντά
Αναφορικά με το άρθρο της εφημερίδας σας για τις Γαλάζιες Σημαίες και ανεξάρτητα με τη συγκεκριμένη διαμάχη σε δήμους που απέχουν λίγες ώρες από πιστοποιημένα μικροβιολογικά εργαστήρια, θα είχε ενδιαφέρον να ερευνηθεί η μεταφορά δειγμάτων από απομακρυσμένες παραλίες και συγκεκριμένα των νησιών του Αιγαίου. Σημειωτέον πως η μικροβιολογική ανάλυση νερών απαιτεί μεταφορά υπό ψύξη και ανάλυση εντός 24 ωρών.