Μαθητές στις Σέρρες πήγαν την Τετάρτη (26/1) στο σχολείο με κουβέρτες προκειμένου να αντιμετωπίσουν το κρύο.
Οι εικόνες από τον τοπικό ιστότοπο infonews24 με τους μαθητές του Γυμνασίου και του Λυκείου Σκουτάρεως τυλιγμένους με κουβέρτες προκειμένου να αντιμετωπίσουν τις πολικές θερμοκρασίες έκαναν το γύρο του διαδικτύου.
Σύμφωνα με το ertnews.gr, το πρόβλημα προέκυψε όταν χάλασε ο καυστήρας του σχολείου με αποτέλεσμα να μην υπάρχει θέρμανση. Οι μαθητές με τις κουβέρτες τους κυκλοφορούσαν σε όλους τους χώρους του σχολείου, στο προαύλιο αλλά και τις αίθουσες. Πολύ σύντομα η βλάβη αποκαταστάθηκε και τα μαθήματα έγιναν κανονικά.
Ακολουθήστε το kathimerini.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο kathimerini.gr