Στο Πανεπιστημιακό Γενικό Νοσοκομείο Πατρών, χωρίς ευτυχώς να κινδυνεύει η υγεία της, διακομίστηκε μια 67χρονη γυναίκα από την Αμαλιάδα, που κατανάλωσε απορρυπαντικό, νομίζοντας ότι ήταν κάποιο γλύκισμα.
Σύμφωνα με πληροφορίες, η 67χρονη γυναίκα είχε πάει το περασμένο Σάββατο στα εγκαίνια ενός σούπερ μάρκετ στην Αμαλιάδα, όπου μοιράστηκε το απορρυπαντικό σε ταμπλέτες σε συσκευασία δώρου, οπότε και άρχισε να το τρώει. Λίγη ώρα αργότερα, σύμφωνα με πληροφορίες, διακομίστηκε στο νοσοκομείο του Ρίου με συμπτώματα δηλητηρίασης.
Με πληροφορίες από ΕΡΤ
Ακολουθήστε το kathimerini.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο kathimerini.gr