Επίθεση δέχθηκε μία γυναίκα το απόγευμα της Κυριακής στο Αργος. Η επίθεση σημειώθηκε με φόντο το μποτιλιάρισμα στην Ε.Ο. Αργους – Αστρους, όταν ξέσπασε επεισόδιο μεταξύ ενός 45χρονου και δύο γυναικών που επέβαιναν σε άλλο Ι.Χ.
Οι δύο γυναίκες βγήκαν από το αυτοκίνητό τους και ο 45χρονος χτύπησε τη μία από αυτές με αυτοσχέδιο ξύλινο γκλοπ στο στήθος και στο στομάχι. Στη συνέχεια, την απείλησε, την έβρισε και τράπηκε σε φυγή.
Λίγο αργότερα συνελήφθη από τους αστυνομικούς και κατηγορείται για απλή σωματική βλάβη, απειλή και εξύβριση.