Στην τελετή εγκαινίων του ανακαινισμένου Φυλακίου της 96ης Ανωτέρας Διοίκησης Ταγμάτων Εθνοφυλακής (96 ΑΔΤΕ), στη νήσο Ψαρά, παρέστη σήμερα ο Αρχηγός ΓΕΕΘΑ, Ναύαρχος Ευάγγελος Αποστολάκης ΠΝ.
![Ο αρχηγός ΓΕΕΘΑ στα εγκαίνια του ανακαινισμένου Φυλακίου Ψαρών-1](https://www.kathimerini.gr/resources/toolip/img/2018/09/21/1--2.jpg)
Οι εργασίες ανακαίνισης των υποδομών του Επιτηρητικού Φυλακίου «ΨΑΡΩΝ» πραγματοποιήθηκαν με μέριμνα του μη κερδοσκοπικού οργανισμού «AXION HELLAS» και με χορηγούς την κα Μελίνα Τραυλού και την οικογένεια Αθανασίου Μαρτίνου.
![Ο αρχηγός ΓΕΕΘΑ στα εγκαίνια του ανακαινισμένου Φυλακίου Ψαρών-2](https://www.kathimerini.gr/resources/toolip/img/2018/09/21/2--2.jpg)