Δεκάδες μέλη της ΠΟΕ-ΟΤΑ εισέβαλαν λίγο πριν τις δέκα το πρωί στο κτίριο του υπουργείου Εργασίας και κατευθύνθηκαν προς το γραφείο της υπουργού, Έφης Αχτσιόγλου.
![Μέλη της ΠΟΕ-ΟΤΑ εισέβαλαν στο υπουργείο Εργασίας (Φωτογραφίες)-1](https://www.kathimerini.gr/resources/toolip/img/2018/11/19/katalhyh-toy.jpg)
Η ΠΟΕ-ΟΤΑ, είχε προγραμματίσει για σήμερα το κλείσιμο όλων των δημοτικών γκαράζ σε ένδειξη διαμαρτυρίας για τα εργατικά ατυχήματα.
![Μέλη της ΠΟΕ-ΟΤΑ εισέβαλαν στο υπουργείο Εργασίας (Φωτογραφίες)-2](https://www.kathimerini.gr/resources/toolip/img/2018/11/19/katalhyh-toy_2.jpg)
«Λέμε δεν πάει άλλο με την εγκληματική αδιαφορία Κράτους και ΟΤΑ. Όχι άλλοι νεκροί – θύματα. Αυστηρή εφαρμογή της νομοθεσίας για την υγιεινή και ασφάλεια τώρα», αναφέρουν χαρακτηριστικά στην αφίσα που προανήγγειλε της σημερινές κινητοποιήσεις.
Αυτή την ώρα, εκπρόσωποι της ΟΠΕ-ΟΤΑ πραγματοποιούν συνάντηση με τον γενικό γραμματέα του υπουργείου Εργασίας, Ανδρέα Νεφελούδη και τον ειδικό γραμματέα του Σώματος Επιθεώρησης Εργασίας, Παναγιώτης Κορφιάτης.