Champions League: Σφραγίζονται τα πρώτα εισιτήρια για τα προημιτελικά

Τα δύο πρώτα εισιτήρια για τα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ σφραγίζονται απόψε στο «Ανφιλντ» και στην «Αλιάνζ Αρένα», όπου η Λίβερπουλ υποδέχεται την Ιντερ και η Μπάγερν τη Σάλτσμπουργκ, αντίστοιχα.

1' 0" χρόνος ανάγνωσης

Στο πρώτο ζευγάρι, η ομάδα του Κλοπ έχει πάρει σημαντικό προβάδισμα, καθώς είχε επικρατήσει στο Μιλάνο με 2-0 χάρη στα γκολ του Σαλάχ και του Φιρμίνιο. Οι «κόκκινοι» δείχνουν ότι διανύουν περίοδο εξαιρετικής φόρμας, κάτι που φαίνεται και από τις επιδόσεις τους στο Νησί, αφού ήδη έχουν κατακτήσει το Λιγκ Καπ, ενώ στο πρωτάθλημα μείωσαν την απόστασή τους από τη Σίτι στους έξι βαθμούς, έχοντας και έναν αγώνα λιγότερο. Από την άλλη, ακριβώς το αντίθετο ισχύει για την Ιντερ, που στο καμπιονάτο κατάφερε μόλις την προηγούμενη Παρασκευή να πανηγυρίσει την πρώτη της νίκη έπειτα από τέσσερα ματς και τουλάχιστον να κρατήσει τη 2η θέση πίσω από τη Μίλαν.

Την ίδια ώρα στο Μόναχο, η Μπάγερν, που τα βρήκε σκούρα στο πρώτο παιχνίδι με τη Σάλτσμπουργκ, καλείται να αποδείξει ότι είναι το φαβορί. Βέβαια, οι Αυστριακοί δείχνουν αποφασισμένοι να πουλήσουν ακριβά το τομάρι τους, με δεδομένο μάλιστα ότι στην έδρα τους κρατούσαν τη νίκη μέχρι το τελευταίο λεπτό, για να έρθει στις καθυστερήσεις ο Κομάν και να κάνει το 1-1 για τους Βαυαρούς.