Λάτσιο – Τορίνο 1-1: Ο Ιμόμπιλε της έδωσε τον βαθμό

1' 0" χρόνος ανάγνωσης

Με γκολ του Τσίρο Ιμόμπιλε στις καθυστερήσεις η Λάτσιο πήρε έναν βαθμό (1-1) κόντρα στην Τορίνο για την 33η αγωνιστική της Serie A.

Η ομάδα του Μαουρίτσιο Σάρι έχασε την ευκαιρία να πλησιάσει τη Γιουβέντους που νωρίτερα έμεινε στο 1-1 κόντρα στη Μπολόνια. Η Λάτσιο είναι στην έκτη θέση με 56 βαθμούς. Η Τορίνο έφτασε τους 40 βαθμούς.

Το ματς ήταν κλειστό με λίγες φάσεις. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 56’ με τον Πελέγκρι.

Στη συνέχεια η Λάτσιο πίεσε με τον Μαουρίτσιο Σάρι να παίρνει ρίσκο. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στον Ιμόμπιλε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Αυτό ήταν το 25ο γκολ του Ιταλού ποδοσφαιριστή τη φετινή σεζόν. Η Λάτσιο λίγο έλειψε να κάνει την ανατροπή αλλά το σουτ του Κατάλντι έφυγε έξω από το αριστερό δοκάρι.

Η 33η αγωνιστική

Σπέτσια-Ίντερ 1-3 (88’ Ματζόρε – 31’ Μπρόζοβιτς, 73’ Μαρτίνες, 90’+3’ Σάντσες)

Μίλαν-Τζένοα 2-0 (11′ Λεάο, 87′ Μεσάιας)

Κάλιαρι-Σασουόλο 1-0 (42’ Ντεϊόλα)

Σαμπντόρια-Σαλερνιτάνα 1-2 (32‘ Καπούτο – 4’ Φάτσιο, 6’ Έντερσον)

Ουντινέζε-Έμπολι 4-1 (6’ αυτ. Ισμαΐλι, 52’ Ντεουλοφέου, 79’ Πουσέτο, 87’ Σάμαρτζιτς – 70’ πέν. Πιναμόντι)

Φιορεντίνα-Βενέτσια 1-0 (30′ Τορέιρα)

Γιουβέντους-Μπολόνια 1-1 (90+4’ Βλάχοβιτς – 52’ Αρναούτοβιτς)

Λάτσιο-Τορίνο 1-1 (90+2’ Ιμόμπιλε – 56’ Πελέγκρι)