Τάκος ζουμερά, φορτωμένα με χοιρινό που έχει σιγομαγειρευτεί για 12 ώρες στον ξυλόφουρνο, ή φιλιππινέζικο μπάρμπεκιου με μαριναρισμένα καλαμάκια, κατακόκκινα απ’ το αννάτο; Κόκορας al pastor, cevapi με ψάρι ή μήπως σούπα mami; Στα εστιατόρια που ανοίγουν τον τελευταίο καιρό στην πόλη βρίσκουμε όλο και περισσότερες, όλο και πιο συναρπαστικές γεύσεις από τις κουζίνες του κόσμου. Διάφορες γωνιές του χάρτη εκπροσωπούνται πλέον στην Αθήνα και μια βόλτα εκεί έξω μπορεί να σε βγάλει από το Μεξικό μέχρι τις Φιλιππίνες.
Διαβάστε τη συνέχεια στον Γαστρονόμο