Η basket bag ταυτίστηκε με το στυλ της Jane Birkin πενήντα χρόνια πριν και σήμερα παραμένει επίκεντρο των summer εμφανίσεων. Από τα resort της γαλλικής ριβιέρας, μέχρι τα ελληνικά νησιά και τις ακτές της Μεσογείου, η ψάθινη τσάντα πρωταγωνιστεί σε όλα τα καλοκαιρινά looks. Ειδικά φέτος η basket bag έκανε την εμφάνισή τους στα catwalks των οίκων Jacquemus, Bottega Veneta, Ralph Lauren, προτείνοντας τσάντες σε πολλά διαφορετικά στυλ, που γίνονται μέρος των mediterranean αλλά και parisian chic εμφανίσεών.
Διαβάστε τη συνέχεια στη Vogue