Το δημόσιο σύστημα υγείας σήκωσε όλο το βάρος της πανδημίας χωρίς να λυγίσει. Τώρα, λίγο πριν από το διαφαινόμενο τέλος της περιπέτειας, έχουμε πλέον φτάσει στο σημείο που είναι αναγκαία και η συμβολή των ιδιωτών. Είναι η ώρα να συμβάλουν όχι λόγω καταναγκασμού, όχι στο ελάχιστο, αλλά με όλες τις διαθέσιμες δυνάμεις. Εδώ και ένα χρόνο ακούμε ότι η αντιμετώπιση του ιού είναι ο «πόλεμος της γενιάς μας». Καιρός να στρατευθούν όλοι αναλόγως.
Συστράτευση
21" χρόνος ανάγνωσης
![συστράτευση-0](https://www.kathimerini.gr/k-default-image.jpg)