Για ακόμη μία φορά επαναλήφθηκε το θλιβερό σκηνικό να μετατρέπεται η συζήτηση για την προστασία των θεσμών σε πεδίο κομματικής αντιπαράθεσης. Η ασυνεννοησία και η καχυποψία μεταξύ των δυνάμεων του δημοκρατικού τόξου ωφελούν μόνο εκείνους που τρέφονται από την τυφλή απαξίωση του πολιτικού συστήματος. Οσοι επέλεξαν το «όχι» και το «παρών» στέρησαν νομιμοποιητική ισχύ από μια οριακή απαγόρευση.
Η άμυνα της δημοκρατίας
17" χρόνος ανάγνωσης