Χορταστικές ισοπαλίες σε Περιστέρι και Λαμία

42" χρόνος ανάγνωσης

Δύο φορές προηγήθηκε ο Απόλλων στο Περιστέρι, δύο φορές κατάφερε ο Ατρόμητος να φέρει το ματς στα ίσα, στο δεύτερο χρονικά παιχνίδια της 9ης αγωνιστικής της Super League.

Η ομάδα της Ριζούπολης σκόραρε στο ξεκίνημα των ημιχρόνων με τον Φατιόν στο 4’ και τον Ιωαννίδη στο 47΄, ενώ ο Ατρόμητος βρήκε δίχτυα με ισάριθμα πέναλτι του Μανούσου στο 37ο και στο 72ο λεπτό.

Πολύ καλό παιχνίδι στην Λαμία, όπου άνοιξε η αυλαία της 9ης αγωνιστικής της Super League, με την τοπική ομάδα και τον Αστέρα Τρίπολης να αναδεικνύονται ισόπαλοι 2-2.

Τα τέρματα των γηπεδούχων σημείωσαν οι Ντέλετιτς (56΄ πεν.) και Τσούκαλος (69΄), ενώ για τον Αστέρα σκόραραν οι Μπαράλες (41΄ πεν.) και Ριέρα (78΄).

Η 9η αγωνιστική της Super League, συνεχίζεται την Κυριακή (22/11) με τα παιχνίδια: ΑΕΚ – ΑΕΛ (3μμ), Παναιτωλικός – Άρης (5:15μμ) και ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Γιάννινα (7:30μμ).